Миколай Борецький. Митрополит Київський і всієї України

Модератор: Музєєч

Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 56
З нами з: Сер жовтня 24, 2018 4:41 am
Контактна інформація:

Миколай Борецький. Митрополит Київський і всієї України

Повідомлення: # 58Повідомлення admin
Чет листопада 08, 2018 3:40 am

Зображення

Миколай Борецький — Митрополит Київський і всієї України


Наробився Микола Борецький 19 грудня 1879 року у містечці Охрімівка (Охрімове) Липовецького повіту Київської губернії, нині село Сарни Монастирищенського району Черкаської області.

Зображення

Закінчив Уманське духовне училище, навчався в Київській духовній академії, яку закінчив у 1901 році. У 1902 році закінчує; короткочасні педагогічні курси у місті Харкові. Працює вчителем в Гайсині в дівочій гімназій.

З 1902 по 1904 рік працював шкільним вчителем в селах Київської губернії, після чого прийняв священицьке рукоположення.

В роки І-ї Світової війни отець Микола був полковим священиком у Російській Імператорській армії. Повернувшись з фронту у 1917 році стає настоятелем Свято-Миколаївського собору у місты Гайсині і невдовзі був обраний головою міської думи мыста Гайсина.

Зображення

В 1921 році Микола Борецький, а згодом ще 50 священників разом зі своїми парафіями приєдналися до автокефального руху української православної церкви.

У 1922—1927 рр. — єпископ Української Автокефальної Православної Церкви Гайсинської округи, настоятель Миколаївського храму у Гайсині

[Микола Борецький. Українці в світі. Процитовано 4 листопад 2013.]

В кінці жовтня 1921 року на 1-му Всеукраїнському Церковному Соборі, він був обраний в якості кандидата на рукоположення у Єпископа Української Автокефальної Православної Церкви.

15-го лютого1922 року у Київському храмі Святої Софії відбулося посвячення отця Миколи Борецького у Єпископа Гайсинського. Вже перебуваючи у сані, на два місяці був ув’язнений більшовиками. На II-му Всеукраїнському Церковному Соборі Української Автокефальної Православної Церкви у 1927 році, Єпископ Микола був обраний новим Першоієрархом УАПЦ в сані Митрополита Київського і всієї України замість усунутого з посади на вимогу влади Василя Липківського.

На 1-му Надзвичайному Соборі УАПЦ 29 січня 1930 року під тиском НКВС УРСР Митрополит Микола затвердив постанову про саморозпуск УАПЦ. У березні заарештований по обвинуваченню в “антирадянській діяльності”, а 24 березня 1930 року рішенням «трійки» був засуджений до 8 років ув'язнення. Пізніше перевезений до Ярославського політичного ізолятора де відмовився підписати заяву до Папи Римського про відсутність у Радянському Союзі пересліду вань за віру. Після застосування тортур і доведений до божевілля, важко хворий був переведений до Соловецького концтабору. Помер Митрополит Микола Борецький у 1934 році перебуваючи у Ленінградській (нині місто Санкт- Петербург, Росія) психіатричній лікарні.


Це розповідь митрополита Миколая Борецького, який був продовжувачем справи першого митрополита Української Автокефальної Православної Церкви Василя Липківського.
...1927 рік, жовтень. У Київскій Софії засідає другий Всеукраїнський Церковний Собор. У храмі повно агентів ГПУ, котрі стежать за кожним словом, кожним рухом делегатів Собору. Комуністична влада категорично зажадала усунення митрополита Липківського, вважаючи, що саме він, цей старий пастир, є символом нескореного українського духу. Його непримиренна позиція, пристрасні проповіді під час відправ у різних куточках України, спрямовані проти поневолювачів українського народу, проти арештів духівництва, проти нестерпних податкових поборів, проти глуму над церквами, давно дошкуляли більшо-
вицькій владі. ГПУ, погрожуючи ліквідувати УАПЦ, зажадало усунення митрополита Василя. Собор вагається, не бажаючи прощатися зі своїм первосвящеником. ГПУ погрожує розігнати Собор і Церкву.
Собор змушений був поступитися...

Відповісти